Podróże: odpoczywasz czy odkrywasz?

22:47:00

Sezon wakacyjny w pełni, pogoda rozpieszcza nas aż za bardzo - czy istnieje bardziej popularny czas na podróżowanie niż środek wakacji? 

Podróżowanie (szczególnie w dobrym towarzystwie) daje mi dużo satysfakcji i pomaga poszerzać horyzonty. Jak powszechnie wiadomo, człowiek najlepiej uczy się doświadczając życia na własnej skórze - a gdzie lepiej, niż w nieznanym otoczeniu, pełnym kuszących bodźców, można odkryć nową cząstkę siebie i zaczerpnąć inspiracji?

Wakacje kiedyś...


Nikogo raczej nie zdziwię wspomnieniem z dzieciństwa, kiedy to wyjazd nad morze i spędzenie na trasie kwatera - plaża - miasto wydawał się jedynym słusznym sposobem na wakacyjny odpoczynek. I nie mam tu na myśli leżenia tylko plackiem, gdyż za opalaniem specjalnie nie przepadałam - w pobyt na plaży wliczone były spacery wzdłuż brzegu czy lektura najnowszego nabytku zakupionego w namiocie z kuszącym szyldem Kiermasz Taniej Książki. I bez automatów do tańczenia (przyznajcie się, kto też miał w domu podobną grę na komputer
z matą ze strzałkami do skakania?). Nie zapominajmy o rozgrywkach cymbergaja:D! Góry? Pewnie, ładnym widokom i spacerom szlakami powiedziałabym wówczas tak, ale...nie, to nie są wakacje, tylko dodatek! Bez morza się nie liczy!

travel | globe | paint earthWakacje dziś...

Ach, jak przewrotne jest życie i zmiany, jakie w człowieku zachodzą. Dziś nie wyobrażam sobie dłuższego pobytu w jednym miejscu. Wolę w ciągu roku udać się na kilka krótszych wycieczek, przespacerować się ulicami miast, przejechać się metrem i zobaczyć, z czego dane miejsce słynie. Kupić pocztówkę, posiedzieć w parku, przejść się wzdłuż linii brzegowej. Pospacerować starówką i znaleźć knajpkę z dobrą pizzą (jeśli jesteśmy we Włoszech, rzecz jasna :)).

Wolę podróże krótsze i bardziej intensywne. Niezwykle odświeżają umysł i pomagają spojrzeć na codzienność z innej perspektywy. Odpocząć mogę w domu, po powrocie, i wręcz przyznam, że we własnych czterech kątach zbiera mi się siły najlepiej. 


Jakie macie podejście do podróżowania? Stawiacie na odpoczynek czy odkrywanie zakątków odwiedzanych miejsc? 


Odwiedziłabym Tatusia Muminka w tej latarni!

Uściski,
AmeliaYou Might Also Like

0 komentarze

INSTAGRAM